Dažniausiai užduodami klausimai

Sveikiname įsigijus GPS laikrodį Gudrutis. Tad ką daryti toliau?

 1. Išpakuokite ir pirmą kartą pilnai įkraukite bateriją.
 2. Idėkite mikro SIM ( Gudrutis P12, R9, R10) arba nano SIM (Gudrutis S15) kortelę. Būtina nuimti PIN kodo apsaugą. Laikrodis naudoja interneto duomenis, jų gali prireikti vidutiniškai 50 MB per mėnesį.
 3. Atsisiųskite programėlę Gudrutis iš iOS arba Android programėlių parduotuvės. Nuorodas rasite ant dėžutės ir instrukcijoje.
 4. Registruojantis reikės įrenginio ID, kurį rasite ant laikrodžio nugarėlės (jei yra tik IMEI, nuo jo nuimkite pirmus keturis ir vieną paskutinį skaičius). Pririšę Gudrutį pirmieji, jūs tampate administratoriais. Kitiems asmenims taip pat galite suteikti teises stebėti Gudrutį.
 5. Užregistravę Gudručio ID, pasirinkite kas esate vaikui – mama, tėtis, brolis ar kt.
 6. Toliau užpildykite vaiko duomenis, vardą, ugį, svorį, klasę, ir svarbiausia – vaiko telefono numerį, kuris įdėtas į Gudrutį.
 7. Gero naudojimo 🙂

Jeigu įsigijote naudotą laikrodį ne oficialioje Gudručio ar partnerių parduotuvėje, būtinai atidžiai perskaitykite ir užpildykite šią formą:

Gudručio registracija

Pagrindinės GPS laikrodžio Gudrutis savybės:

 1. Skambinimo funkcija. Iš laikrodžio galima paskambinti 10 į programėlę suvestų numerių. Į Gudrutį gali prisiskambinti tik tie patys 10. Visi kiti numeriai yra automatiškai blokuojami.
 2. Žinutės ir balso pranešimai. Per programėlę galima išsiųsti žinutę tiesiai laikrodžiui į ekraną. Taip pat ir balso pranešimą. Iš laikrodžio galima atsakyti balso pranešimu atgal į programėlę.
 3. Gudručio vietos nustatymas. Programėlėje galima realiu laiku matyti kur yra jūsų Gudrutis. Prietaiso nustatymuose galima pasirinkti įrenginio veikimo režimą, 1 valanda, 10 minučių ir 1 minutė. Tai yra kas kiek laiko Gudrutis informuoja apie save automatiškai savo buvimo vietą. Visada galima per meniu pasirinkti VIETA ir sužinoti tuo metu esamą vietą. Tikslumas priklausomai nuo panaudotos tuo metu technologijos. Jei Gudrutis yra lauke ir veikia GPS, paklaida yra itin maža, apie 50 metrų, žemėlapyje žymimam mėlyna spalva, Gudručiui esant viduje, yra naviguojama pagal WI-FI, jei nėra tokios galimybės, žemėlapyje matoma apytikslė vietovė ir priklausomai nuo bokšto atstumo paklaida gali būti iki kelių kilometrų.
 4. SOS skambutis. Palaikius pagalbos mygtuką kelias sekundes, automatiškai skambinama nurodytais trimis numeriais iš eilės.
 5. SMS informavimas. Nusiemus Gudrutį nuo rankos (tik R9 ir S15 modelis) ar senkant baterijai yra automatiškai siunčiama SMS žinutė.
 6. Geo tvora. Programėlėje ant žemėlapio galima nustatyti ribas, kurių negalima kirsti. Už ribos automatiškai siunčiama SMS žinutė.
 7. Žingsniamatis. GPS laikrodis skaičiuoja žingsnius ir visą istoriją patogiai pateikia programėlėje.

– GPS. Vietos nustatymas naudojant palydovo signalą. Galima paklaida iki 50 metrų. Naudojamas įrenginiui esant lauke.
– GSM. Vietos nustatymas naudojant mobilių operatorių bokštus. Galima paklaida iki ~5000 m. Naudojamas kai nėra GPS ryšio, pvz. įrenginiui esant patalpose.
– WiFi. Vietos nustatymas naudojant WiFi tinklus. Tikslumas priklauso nuo tinklo konfigūracijos. Naudojamas kai nėra GPS ryšio, pvz. įrenginiui esant patalpose.

Ne. Į šiuos GPS laikrodžius – telefonus galima prisiskambinti tik į Gudrutis programėlę suvestiems numeriams. Adresų knygelėje telpa 10 numerių.

Visi nežinomi numeriai yra automatiškai blokuojami.

Visi Gudrutis laikrodukai veikia su lietuviška mobilia aplikacija Gudrutis. Plačiau apie ją – http://gudrutis.lt/app/

Programėlė veikia su iPhone ir Android telefonais. Programėlė yra nemokama.

Laikrodžio baterijos veikimo laikas priklauso nuo nustatyto jame vietos atnaujinimo režimo:

1) Įprastas režimas: kas 10 minučių. Tokiu režimu nustatytas laikrodukas atnaujins savo buvimo vietą kas 10 minučių. Vidutinis aktyvus baterijos laikas – 1,5 paros.
2) Energijos taupymo režimas: kas 1 valandą. Tokiu režimu nustatytas laikrodis atnaujins savo buvimo vietą kas 1 valandą. Taip tausojama baterijos energija, tačiau sumažinamas laikrodžio kelionės istorijos tikslumas. Vidutinis aktyvus baterijos laikas – 2 paros.
3) Sekimo režimas: kas 1 minutę. Tokiu režimu nustatytas laikrodis atnaujins savo buvimo vietą kas 1 minutę. Vidutinis aktyvus baterijos laikas – 1 para.

Į Gudručius dedama micro SIM (P12, R9 ir R10 modelis) arba nano SIM (S15 modelis) kortelė. Prieš tai su būtina nuimti PIN kodą ir jo apsaugą. Tai galite padaryti su bet kokiu mobiliuoju telefonu.

Tinkama bet kurio mobiliojo ryšio operatoriaus SIM kortelė, kurioje yra aktyvuotos SMS žinutės, pokalbių minutės bei mobilusis internetas (mėnesiui užtenka apie 50 MB). Taip pat galite įsigyti Gudrutis SIM (plačiau – http://gudrutis.lt/shop/gudrutis-sim/gudrutis-sim-1-metai/)

Prieš įdedant SIM kortelę į Gudrutį, būtina nuimti PIN kodą ir jo apsaugą. Tai galite padaryti su bet kokiu mobiliuoju telefonu.

Visi Gudručiai yra komplektuojami su guminėmis apyrankėmis.

Gudručiai išsiunčiami kitą darbo dieną, nuo apmokėjimo patvirtinimo. Lietuvoje prekės yra pristatomos per 1-3 darbo dienas.

Perkant parduotuvėje http://ieskokitgudrucio.lt pristatymas Jums kainuos:

 • Kurjeriu Lietuvoje: 3.00 
 • Atsiimant biure: Konstitucijos pr. 23A-205, Vilnius: nemokamai
 • Omniva paštomatai: nemokamai*

*Siuntimas paštomatu nemokamas, kai krepšelio suma yra didesnė negu 50€. Kitu atveju siuntimas kainuoja 3€.

Dėl pristatymo į užsienio šalis – susisiekite.

Prisijungti/prisirišti prie lietuviškos aplikacijos Gudrutis reikalingas tik ID kodas, kurį sudaro 10 skaitmenų. Jei turite tik IMEI kodą, ID galite gauti nubraukę pirmus 4 skaičius ir paskutinį.

Intrukcija kaip prisiregistruoti/prisirišti prie aplikacijos:

1. Atsisiųskite „Gudrutis“ aplikaciją iš „Google Play“ arba „iOS“ aplikacijų parduotuvių. Įsidiekite aplikaciją.
2. Atsidarius aplikaciją spausti mygtuką “Registruotis” ir įveskite:

Vartotojo vardą;
Slaptažodį;
Slaptažodžio patvirtinimą;
Elektroninį paštą.

3. Suvedus reikiamus duomenis spauskite varnelę “√” viršuje. Jei nepatenkate į kitą ekraną, pasirinkite unikalesnį vartotojo vardą.
4. Atsidariusiame lange įveskite laikrodžio ID kodą. Jį skanuokite arba įveskite ranka.
5. Tolimesniame etape įveskite paskyros tipą (kad esate mama, tetis, sesuo, brolis ar kt.) bei toliau vaiko duomenis, vardą, telefono numerį, kuris yra įdetas į Gudrutį.
6. Sėkmingai užsiregistravote!

1. Įsitikinkite, ar Gudručio ekrane matote ryšį rodančias padalas, o į įrenginį galite prisiskambinti, atsiliepti.
2. Įsitikinkite, ar tikrai SIM kortelėje yra aktyvuotas ir veikiantis internetas. Gudručio ekrane turi būti matomos vertikalios į viršų ir į apačią nukreiptos rodyklės.
3. Patikrinkite, ar į aplikaciją Gudrutis suvedėte teisingą ID numerį iš 10 skaičių. Jei turite tik IMEI, ID gausite nubraukę pirmus keturis skaičius ir paskutinį.
4. Jei atlikote šiuos veiksmus ir vis dar matote pranešimą „prietaisas neprisijungęs“ – parašykite mums labas@ieskokitgudrucio.lt. Nepamirškite laiške parašyti Gudrutyje esančios SIM kortelės telefono numerio.

Gudručio naudotojo vadovas

Atsisiųskite Gudručio naudotojo vadovą. Vadove rasite detalius paaiškinimus kaip naudoti Gudručius, kaip dėti SIM kortelę, kaip krauti ir pan. Taip pat, naudotojo vadove detaliai paaiškintos mobiliosios aplikacijos „Gudrutis“ funkcijos.

Laikrodukų palyginimas

Nežinote kuom skiriasi Gudručiai? Paruošėme Jums trumpą gidą, kuriame galėsite sužinoti kiekvieno laikroduko savybes bei skirtumus!

Neradote atsakymo? Susisiekite!

Jūsų vardas (privaloma)
Jūsų el. paštas (privaloma)
Gudručio ID kodas
Laikrodžio SIM kortelės telefono numeris
Jūsų žinutė (privaloma)